ד״ר דין עד-אל
מומחה לכירורגיה פלסטית אסתטית
רופא מומחה בכירורגיה פלסטית, מנהל משנת 2004 את המחלקה לכירורגיה פלסטית, ואת יחידת הכוויות במרכז הרפואי רבין, הכולל את בתי החולים בילינסון, השרון ומרכז שניידר לרפואת ילדים. חבר הלשכה לאתיקה של ההסתדרות הרפואית בישראל.

רופא מומחה בכירורגיה פלסטית, מנהל משנת 2004 את המחלקה לכירורגיה פלסטית, ואת יחידת הכוויות במרכז הרפואי רבין, הכולל את בתי החולים בילינסון, השרון ומרכז שניידר לרפואת ילדים.

בוגר בהצטיינות של בית הספר לרפואה בטכניון.

ד"ר עד-אל משמש כמרצה בכיר בבית הספר לרפואה של אוניבריסטת תל אביב ולו למעלה ממאה פרסומים בעיתונות מדעית וכתשעים הצגות בכנסים מדעיים בארץ ובעולם.

לאחר שירות צבאי כרופא ביחידה מובחרת, ד"ר עד-אל התמחה בכירורגיה פלסטית בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.

ד"ר דין עד-אל מתמחה בניתוחים פלסטיים ו"אונקולוגיים פלסטיים", בעל תת התמחות במיקרו-כירורגיה ושחזורי שד ממרכז הסרטן  המוביל Sloan Kettering  מניו יורק.

במשך תקופת עבודתו בבית החולים הדסה עין כרם, ריכז במשך כ-5 שנים את השירות למיקרו-כירורגיה ולשחזורי שד, וביצע את הרוב המכריע של ניתוחי שחזורי שד שבוצעו בבית החולים. באותה תקופה הרצה בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית, הדסה עין כרם, וריכז את צוות הטיפול במומי שפה וחיך שסועים בבית החולים.

בשנת 2004 ד"ר עד-אל ייסד את השרות לשחזורי שד בבית החולים בילינסון.

ד"ר דין עד-אל שימש כמנהל רפואי של רשת כללית אסתטיקה בין השנים 2004-2013, שם מלבד ניתוחים אסתטיים, טיפל במקרים מורכבים, סיבוכים, ושיפור תוצאות ניתוחיות של כל הרשת.

ד"ר עד-אל ייסד את החברה הישראלית למיקרו-כירורגיה והיה היו"ר הראשון שלה. הוא חבר האיגוד הבינלאומי למיקרו- כירורגיה, האיגוד הבינלאומי לכירורגיה אסתטית, בחברה הבינלאומית לרפואה של האומנים, ובשלושת האיגודים לכירורגיה פלסטית: הישראלי, האירופאי והאמריקאי.

ד"ר עד-אל הוא חבר הלשכה לאתיקה של ההסתדרות הרפואית בישראל ויו"ר לשעבר של ועדת האתיקה של האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית.

ד"ר עד-אל שימש כפרופסור מבקר במספר ארצות בעולם.

ד"ר עד-אל הוא היועץ הבכיר של חיל רפואה בנושא כירורגיה פלסטית.

ד"ר עד-אל נשוי  ואב לניתאי ,ענבר ושי.

על המקצוע:

כירורגיה פלסטית היא מקצוע רב תחומי המטפל במגוון רחב של בעיות, החל ממומים מולדים ועד בעיות המצריכות שחזור קוסמטי. ניתוח "פלסטי אונקולוגי", הוא ניתח המטפל בסרטן או משחזר לאחר ניתוחי סרטן, דורש ידע וניסיון יותר רחב מניתוח פלסטי רגיל. בניתוחח שכזה,משום שנקודת ההתחלה של הניתוח מתחילה ממקום יותר מורכב. בניתוח פלסטי רגיל מתעסקים עם האנטומיה והפיזיולוגיה של האדם הבריא. בניתוח משחזר מתעסקים גם עם המצב האנטומי המשתנה בעקבות כריתת הגידול, ועם רקמות שסבלו "התעללות כירורגית" או הקרנות.

 שחזור שד מלא או חלקי מהווה את אחת הפסגות של הניתוחים "הפלסטיים אונקולוגיים". ניתוח זה צריך לתת מענה אסתטי ופונקציונאלי, המשפיע ישירות על דימוי הגוף של המטופלות והתאוששותן הנפשית מסרטן השד. עם התפתחות הטכניקות הרפואיות בהתמודדות עם מחלת סרטן השד, מבצעים כיום ברוב המכריע של המקרים, כריתה חלקית של השד. במקרים הללו ניתן לבצע שחזור שד חלקי, ולא להישאר עם שד מעוות.

במקרים של שחזור שד חלקי, צריך לקחת בחשבון מרכיבים נוספים במצב המטופלת בכלל ובמצב השד בפרט, כגון: התייחסות להקרנות, הצטלקות, גודל השד, מבנה הגוף, צורת השד השני והכי חשוב רצונותיה של האישה.

כבר למעלה מ-20 שנה ד"ר דין עד-אל מלווה מטופלות החולות בסרטן השד. הוא עוסק בשחזורי שד, הן מידיים והן מאוחרים, בכל הטכניקות המקובלות, כולל שחזורים חלקיים משולבים (אונקופלסטיקה), עם שתלים, יריעות ביולוגיות (כדוגמת "אלודרם") ומרקמות הגוף.

 תחומי עיסוק עיקריים

כירורגיה פלסטית אונקולוגית: שחזור שד לאחר כריתה חלקית, שחזור שד לאחר כריתה מלאה, טיפול בנגעים של העור ותת עור (כריתת נגעי עור ממאירים ושפירים, השתלת עור, טיפולים תרופתיים, שחזור לאחר הורדת הנגעים, טיפול בגושים תת עוריים כגון ליפומות, שחזור אף, שחזור שד לאחר כריתה מלאה, (התאמת השד הבריא לשד המשוחזר), ניתוחי אסימטריה, שדים טובולריות (שד שבסיסו צר), שדים שלא התפתחו, שחזור שדים לאחר כריתה מניעתית לנשאות. טיפול בצלקות, שחזורים של הלשון והלסתות לאחר כריתה.

מיקרוכירורגיה 

כירורגיה פלסטית לשיפור איכות החיים: הקטנת שדים, הסרת עודפי עור (לאחר ירידה משמעותית במשקל או לאחר ניתוח קיצור קיבה), טיפול בסיבוכים מאוחרים של כירורגיה משחזרת וקוסמטית של השד כגון החלפת שתלים.

כירורגיה אסתטית של הפנים: ניתוחי עפעפיים, מתיחת פנים, הצמדת אוזניים, שילוב הזרקות שומן וחומרי מילוי מתקדמים להצערת הפנים.

טיפול בעיוותים וצלקות בפנים כתוצאה ממומים מולדים, טראומה וכריתת גידולים.

טיפולי הקטנת שדים אצל גברים (גינקומסטיה).

מומחה לכירורגיה פלסטית אסתטית
זמין עכשיו